Merhaba
Mesajlarınız      ( yeni )
Fotoğraf Ekle
Üyelik Bilgileri
Şifre Değiştir
Çıkış Yap
Hemşini Tanıyın
Çamlıhemşini Tanıyın
Hemşin Seceresi
Tulum Dinle
Fıkralar
Deyimler
Cemal İnceoğlu
Kazım Tarım
Fotoğraflar
Hemşin Köylerinden Gorunum
Çamlıhemşin Köylerinden Gorunum
Rizde'den Görünüm
CEMAL İNCEOĞLU


1952 Yılının Aralık ayında, Anamın söylediğine göre köy hesabı Kasım ayına üç gün kala gemiyle memleketten İzmir'e giderken, İstanbul'da dünyaya "Guraba hastanesinde" hayata merhaba demişiz.Bu yaşıma gelinceye değin İzmir-Rize / Hemşin arasında gurbete gidip gelme, her yıl olmak kaydı ile halen devam etmektedir.

Çocukluk ve ilk okul yıllarım Hemşinde, yazları Hodeçur yaylasında 6-7 senem çobanlıkla geçti. İlk okulu Buca 23 Nisan'da 1965-66 döneminde, orta - liseyi 1966-1972 yılları arasında İzmir Karşıyaka Kolejinde okudum.İki dönem üniversiteye hazırlıkla geçti. Açık öğretim fakültesie kayıt yaptırıp, dede mesleği fırıncılığa o sene başladım. 1974 Yılının Haziranın 13 ünde eşim Fatma ile evlendim. 13 Rakamının uğuruna her zaman inandırm. Evli iken 1975 senesinin martında Havaer Eğitim Tugayı - Kütahya'da askere gittim. İlk babalık müjdesini 1975 yılında askerde aldım. Üç oğlum bir kızım var. Halen İncoğlu Ekmek ve İnceler Ekmek Firmasında güzel ve o kadar çileli mesleğe yeğenlerim Halil İnce, Mahmut İnce ve Oğlum Esat İnce ile devam etmekteyim.

Sosyal faaliyetlerim mesleğimle ilgili olarak 1990 yılından itibaren Ekmek İşverenler Sendikasında yönetim kurulunda halen görevliyim, 1993 ten itibaren İzmir Ticaret Odasında Meclis Üyeliği yaptım, halen meslek komitesi üyesiyim. Buca Spor'un dönem dönem Yönetim Kurulunda görev aldım halen 2000-2001 ve 2001-2002 dönemlerindede görevdeyim. Bir dönem de EBSO da Komite Üyeliği yaptım.

Meslek hayatımıda aile olarak en çok mutlu olduğum durum, meslektaşlarım arasında hemen hemen her yıl vergi ödemede taktir belgesi, bronz madalya ve bir defayda gümüş madalyaya sahip olmamızdır.
Site üzerinden mesaj göndermek için :
Site kurucu sahibi Cemal İnceoğlu.
www.hemsinli.com daki hiç bir materyal izinsiz kullanılamaz.